<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...7    Next >>

Wydychaj powietrze dość wolno, utrzymując klatkę piersiową w usztywnionej pozycji, wypuść lekko brzuch i unoś go w miarę opróżniania się płuc z powietrza. Kiedy powietrze jest całkowicie wypuszczone, rozluźnij brzuch i klatkę piersiową. Nieco praktyki czyni tę część ćwiczenia łatwiejszą, a ruch oddechowy stanie się niemalże automatyczny.

PIERWSZY ODDECH: Wydech

SERCE: Miłość

UMYSŁ: skup swoją uwagę na żeńskim tertahedronie (wierzchołek skierowany do ziemi, szpic u mężczyzn do tyłu, u kobiet do przodu), tak samo jak poprzedni wypełniony brylantowo – białym światłem.

CIAŁO: Utrzymuj tę samą mudrę.

ODDECH: Nie wahaj się na szczycie wdechu rozpocząć wydech. Wydychaj dość powoli, ok. siedmiu sekund, w sposób jogiczny. Kiedy powietrze opuści płuca, bez wysiłku, rozluźnij klatkę piersiową i brzuch i ZATRZYMAJ oddech. Kiedy poczujesz, że musisz znowu wziąć oddech, postępuj następująco:

UMYSŁ: skup się na trójkątnej podstawie żeńskiego ostrosłupa, który jest umiejscowiony horyzontalnie przechodząc przez Twoją klatkę piersiową i mostek. Teraz spuść ten trójkąt w dół żeńskiego ostrosłupa. Staje się coraz mniejszy, schodzi na dół i wciska w czubek żeńskiego całą negatywną energię, teraz światło tej energii prześwieca przez czubek ostrosłupa i sięga do centrum Ziemi. To ćwiczenie dla umysłu powinno być wykonywane z następującymi ruchami CIAŁA.

CIAŁO: skrzyżuj kierunki patrzenia obu gałek ocznych, jednym słowem zrób zeza. Teraz popatrz do gór, ruch patrzenia do góry nie powinien być gwałtowny. Poczujesz łaskotanie pomiędzy oczami w okolicy trzeciego oka. Teraz możesz popatrzeć w dół, jak najniżej jak potrafisz, tak szybko jak potrafisz. Powinieneś poczuć mrowienie w rdzeniu kręgowym. CIAŁO i UMYSŁ muszą równocześnie wykonywać powyższe ćwiczenie mentalne i ruchy gałek ocznych. Oczy patrzą w dół (po patrzeniu w górę) a w tym samym czasie umysł widzi trójkąt w horyzontalnym położeniu w żeńskim tertahedronie, jak schodzi coraz niżej do szczytu tetrahedronu. To łączone ćwiczenie oczyszcza z negatywnych myśli i uczuć i udrażnia twój system energetyczny. Szczególnie oczyszcza tą część systemu energetycznego, która jest związana z mudrą, jakiej używasz. Od razu po tym jak poczujesz pulsowanie energii na dole twojego rdzenia kręgowego – zmieniasz mudrę na następną i rozpoczynasz cały cykl od nowa. Następne pięć oddechów są powtórzeniem pierwszego oddechu z następującymi mudrami:

Mudra DRUGIEGO oddechu: kciuk i drugi palec razem

Mudra TRZECIEGO oddechu: kciuk i trzeci palec razem

Mudra CZWARTEGO oddechu: kciuk i mały palec razem

Mudra PIĄTEGO oddechu: kciuk i pierwszy palec razem (tak jak w pierwszym oddechu

Mudra SZÓSTEGO oddechu: kciuk i drugi palec razem (tak jak w drugim oddechu)

<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...7    Next >>