Kwiat Życia

“Flower of life” czyli Kwiat Życia zawiera w sobie proporcje każdego aspektu i formy życia. Wszędzie, gdzie go odkryto nosi tę samą nazwę “kwiat życia”, choć w kosmosie nazywany jest Językiem Ciszy lub Językiem Światła. Przy pomocy Kwiatu Życia i Świętej Geometrii można opowiedzieć historię świata, począwszy od jego stworzenia poprzez działanie czterech żywiołów, proporcje i rozwój ludzkiego ciała.

 Miano Kwiatu Życia zyskał nie z powodu podobieństwa do kwiatów, jakie znamy, ale przez analogię do cyklu życia drzewa owocowego: kwiat, owoc, nasionko, drzewo, kwiat, owoc... Wszystkie te kroki odnajdujemy w postaci geometrycznej w Kwiecie Życia, nawet znaną z tradycji hebrajskiej Kabałę, Drzewo Życia. Za pomocą Kwiatu Życia i Świętej Geometrii możemy opowiedzieć historię świata, począwszy od jego stworzenia (7 okręgów w centrum wzoru), działanie czterech żywiołów, proporcje i rozwój ludzkiego ciała. Leonardo da Vinci z Kwiatu Życia wysnuł proporcje, które wykorzystał we wszystkich swoich wynalazkach.
    Kwiat Życia jest nieskończonym źródłem informacji (w którym zapisana jest nawet sama nieskończoność!), ale jak wykorzystać je w ten ponury, deszczowy dzień? Jak wprawić w ruch życie, które utknęło w martwym punkcie? Kwiat Życia przechowuje kształty pola energetycznego, które otacza ciało ludzkie (ciała niebieskie również...). Są to bryły o wielkości odpowiadającej rozmiarom obiektu, który otaczają. Czworościan gwiaździsty (dwa ostrosłupy o podstawie trójkąta równobocznego, trójwymiarowa Gwiazda Dawida) to bryła usytuowana najbliżej ciała człowieka, w „zwykłych” warunkach statyczna. Wykorzystując wiedzę Atlantów i ich spadkobierców – starożytnych Egipcjan, możemy wprawić otaczający nas ostrosłup gwiaździsty w ruch, tworząc wokół siebie żywe pole energetyczne. Pole to ma kształt dysku (podobnego do tych, które otaczają galaktyki) i średnicę 18 metrów. Przez Egipcjan zostało nazwane Mer-Ka-Ba.
    Mer oznacza specyficzny rodzaj światła, który był rozumiany w Egipcie jedynie za czasów XVIII Dynastii. Było ono widzialne jako dwa pola światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni. Efekt ten można uzyskać przez określony sposób oddychania. Ka odnosi się do pojedynczego ducha (duszy), natomiast Ba oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha. W naszej Rzeczywistości Ba jest zwykle definiowane jako ciało lub rzeczywistość fizyczna. W innych wymiarach, gdzie dusze nie posiadają ciała, Ba odnosi się do niesionych przez nie percepcji lub interpretacji rzeczywistości. *)
    Mer-Ka-Ba jest wirującym polem światła i jednocześnie wehikułem, który może przenieść nas do wyższych wymiarów. Nie wystarczy jednak opanować technicznych szczegółów Mer-Ka-By i przyjąć do wiadomości, że wszystko jest jednym. Ważniejsza od tego, nawet od Mer-Ka-By samej w sobie jest boska, bezwarunkowa miłość. Bez niej Mer-Ka-Ba jest tylko maszyną, której niepowołane użycie może wywołać katastrofalne skutki.
    Pole Mer-Ka-Ba można dowolnie programować – indywidualnie, dla potrzeb własnego życia lub zbiorowo – dla całego świata. Tysiące ludzi na kuli ziemskiej czynią wysiłki, by przygotować ludzkość na przejście w czwarty wymiar, i po drodze uniknąć zagrażających Ziemi katastrof. Bądź jednym z nich!

 *) D. Melchizedek „The Ancient Secret of Flower of Life”